A kínai diákok profibbak pénzügyekben, mint az amerikaiak

Utcahosszal lettek elsők a kínai diákok az OECD pénzügyi felmérésén, ahol azt vizsgálták: a 15 éves fiúk és lányok mit tudnak a pénzről?

 

 

 

 

 

Hogy kell a pénzt átutalni? Hogy kell átváltani?- ezek voltak a legegyszerűbb kérdések, melyeket a 29 ezer diák kapott. Azután persze jöttek a fogósabb kérdések: hogy vegyek fel úgy hitelt, hogy ne járják rosszul? Hogy fektessem be a pénzemet, ha nem akarok szegény maradni öreg koromban? A 16 ország diákjai átlagosan 500 pontot értek el. A kínaiak messze az elsők lettek, átlagosan 600 ponttal. Az utánuk következő belgák (flamand terület) 541 pontot szereztek. Az amerikai diákok csúfosan leszerepeltek, csak a vert mezőnyben helyezkedtek el. Átlagosan 492 pontot értek el. Pedig Amerikára mondják azt Kínában és másutt is, hogy ott a dollár az isten. Az iskolákban viszont nem sokat hallanak erről a diákok, ami meg is látszik az eredményeken.

Persze gyorsan hozzá kell tenni ehhez a pénzügyi versenyhez, hogy Kínában az elit diákokat kérdeztêk meg Sanghajban és Pekingben. Vidéken ott sem tudnak túl sokat a pénzügyekről, de nagyon gyorsan tanulnak, mert tudják, hogy ettől függ az életük. Az állam mind kevésbé gondoskodik a jövőjükről. Nekik maguknak, illetve a családjuknak kell azt megtenni. Nagyon sok család tervezi azt, hogy gyerekét külföldre, mindenekelőtt Amerikába küldje. Ez nagyon sok pénzbe kerül és a kínai diák nagyon más világba csöppen, ezért a kínai családok igyekeznek felkészíteni a gyereket arra, hogy mire számíthat külföldön.

Ehhez pedig elengedhetetlen a pénzügyek megfelelő ismerete, ezért győzhettek fölényesen a kínai diákok azon a nemzetközi vetélkedőn, amely azt mérte fel: ki mit tud a hazai és a nemzetközi pénzügyekről 15 éves korában?

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez