A 32 éves Vang asszony az első naptól kezdve megszállottként fogadott a VB meccsekre. Nem értett a focihoz és szerencséje sem volt, viszont volt szerető férje, aki rendezte az adósságot. Csakhogy Vang asszony nem állt le. Tovább fogadott és tovább veszített. Az adósság összege meghaladta a 100 ezer jüant (16 ezer dollárt). Ezek után kivett egy szállodai szobát Hajnan szigetén, megírta búcsúlevelét, melyben elnézést kért a családjától, ezután faszénnel begyújtott és bezárta az ablakot. Megfulladt.
Ő volt a foci VB első áldozata Kínában, de minden bizonnyal nem az utolsó. Egy 23 éves diák szintén a fogadások áldozata lett. Több mint 3 ezer dollárt bukott el, majd kiugrott az egyetemi kollégium ablakán. Szörnyethalt. Ettől függetlenül a fogadási láz a csúcson van Kínában annak ellenére, hogy ott a futball egyáltalán nem számít nemzeti sportnak.
Már a világbajnokság első napján megdőlt minden rekord: háromszor akkora összeggel fogadtak, mint a legutóbbi VB idején. 150 millió jüan gyűlt össze az első nap, ami mintegy 24 millió dollár. Az első forduló után 2,24 milliárd jüan a fogadások összértéke, ez körülbelül 360 millió dollár. Ez csak a legális fogadások összege. Nagyon sokan illegálisan fogadnak, méghozzá nem is otthon, hanem Makaoban, HongKongban, vagy épp Szingapúrban. Pekingi becslés szerint mire a brazíliai világbajnokság végetér, a legális fogadások összértéke meghaladja majd a 10 milliárd jüant (1,6 milliárd dollár).
A hatóságok mindenkit figyelmeztetnek: csak addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Nagyon sokan ugyanis hitelbe játszanak, s lehet, hogy egy egész életre eladósodnak, sőt talán úgy végzik, mint az a 32 éves nő, aki nem merte bevallani a családjának, hogy újra veszített a VB fogadásokon, ezért öngyilkos lett.