Hollywood japán novellához fordul a kasszasikerért

Hollywood számos tv-műsort és képregényt dolgozott már át moziképernyőre az utóbbi években, hogy odavonzza a látogatókat. Most azonban legújabb sci-fi thrillerét egy alig ismert japán novella inspirálta.

 

 

 

 

A japán mozikban július 4-én vetítésre kerülő „Edge of Tommorow” Hiroshi Sakurazaka „All You Need Is Kill” (Csak Gyilkolásra Van Szükséged) könyvén alapszik. A film főszerepét Tom Cruise és Emily Blunt játssza, a rendező pedig nem más, mint Doug Liman, aki a Bourne Rejtélyt is rendezte.

A film a jövőben játszódik, ahol a földet bolygóközi idegenek szállták meg, a történet pedig a Tom Cruise által játszott William Őrnagyot „Bill Cage-t” követi. Cage, amikor harcban meghal, időugráson megy keresztül és életre kel ugyanazon a napon, így ugyanazt a csatát vívva újra és újra. A felhalmozott tapasztalatot pedig az idegenek ellen folytatott harcban használja fel.

Erwin Stoff producert ámulatba ejtette Sakurazaka novellájának eredetisége, az írót pedig nagyon meglepte, hogy az a könyv, amit tinédzserek számára írt, hollywoodi kezelést fog kapni.

„Gondoltam nem kellene annyira izgatottnak lennem, mert úgy hittem, nem fog túlzottan kifizetődni, de miután a rendező megerősítést adott és elkezdték a filmezést, már csak azt hittem, hogy álmodom”- mondta Sakurazaka.

Liman szerint Hollywood ma már nem tud túl eredeti ötletekkel előállni. A nagy költségvetésű filmekkel, amelyek tele vannak szuperhősökkel a Marvel és D.C. képregényekből, sok előzetes alatt deja vu érzésem támad- mondta a rendező.

Liman szerint szintén elmúltak azok a napok, amikor filmsztárokkal vonzották a tömegeket. Azt állítja, hogy új, friss ötletekkel kell előállni a tengeren túlról és itt Japán jelentős forrásnak számít a filmprojektek számára.

Stoff szerint, Cruise nem elégedett az A-listás sztárrangjával és folyamatosan keresi az innovatív projekteket. A „Mission: Impossible” sztárja hajlandó elvállalni olyan karakterek szerepét is, amelyek úgy tűnnek, hogy nem illenének nagy filmsztárokhoz- tette hozzá a „Mátrix” producere.

Eközben Liman kiemelte, hogy Japán még mindig egy nagyon gazdag ötletforrás marad.

Legutóbbi látogatása során Japánban – miközben a városképet nézte a hotelja ablakából- elképzelt egy futurisztikus, jövőbeli várost az elméjében és meg van győződve arról, hogy ez az egyik ok, amiért tökéletes sci-fik születnek Japánban.

Stoff hozzátette, hogy Japán jó az idegen kultúrák nézeteinek átvételében és azok átültetésében, hogy az jellegzetesen japán beütésű legyen. A legendás filmrendező Akira Kurosawat idézte, akinek a „Throne of Blood” filmje Shakespeare színdarabján, a „Macbeth-en” alapszik.

Két másik hollywoodi film szintén megjelenik idén nyáron, amely a Felkelő Nap országába vezethető vissza. A „Godzilla” és a „Transformers: Age of Extinction (A Kihalás Kora)” a két film franchise legújabb részei.

Az 1954-ben a Toho Co. által kiadott „Godzilla” idén fogja ünnepelni a 60. születésnapját.

A 2014-es hollywoodi verziót a Legendary Pictures Inc. készítette el, amely olyan filmeket tudhat magának, mint a „Sötét Lovag”, Christopher Nolan népszerű Batman trilógiájának egy része.

A „Transformers” negyedik részében olyan fő karaktereket is felvonultatnak, amelyeket japán robotjátékok után modelleztek.

Ford.:F.Eszter

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez