A német nyelvű Spiegel hetilap hétvégi számában azt írta, hogy a kilenc hónapig tartó tárgyalássorozat után az idén áprilisban kudarcba fulladt folyamat idején Kerry majdnem minden nap egyeztetett közel-keleti partnereivel telefonon. Amikor otthon volt a georgetowni villájában, akkor egy lehallgatásbiztos vonalon hívta fel őket, de amikor úton volt és sürgősen beszélni kellett egyik-másik partnerrel, akkor az amerikai nemzetbiztonsági szolgálatok aggodalmait figyelmen kívül hagyva szokványos műholdas telefont használt.
Ezeket a vonalakat persze “játszi könnyedséggel” fel lehet törni és le lehet hallgatni. A német lap úgy tudja, hogy a beszélgetések nagy részét legalább két titkosszolgálat hallgatta le, s az egyik ezek közül az izraeli volt. A másik titkosszolgálat kilétét egyelőre titok övezi, de valószínűleg az orosz vagy a kínaiai titkosszolgálat áll mögött.
Ez pedig sok mindent megmagyaráz, ugyanis az izraeli kormány felhasználta a lehallgatással szerzett információkat a tárgyalási folyamatban, amelyben Kerry közvetítőként vett részt. Nem egyszer előfordult, hogy az izraeli delegáció kemény és összeszedett bírálatokat fogalmazott meg, mielőtt az amerikai külügyminiszter lényégeben tudatta volna elképzeléseit. Móse Jaalon izraeli védelmi miniszter Kerryt egyszerűen “megszállottnak” nevezte, “aki azt hiszi, hogy ő a messiás. “
A Der Spiegel az amerikai külügyminiszterről szóló portréjában kiemelte, hogy Kerry hősként vonulhat be a történelembe, ha sikerül megállapodásra jutni Iránnal a perzsa állam vitatott atomprogramjáról, vagy ha sikerül megállapodást elérni az izraeli-palesztin konfliktusban, de akár az amerikai külpolitika hanyatlásának jelképévé is válhat, ha törekvései mind kudarccal végződnek.