A könyv nagy üzlet. 46 milliárd jüant költöttek a kiniaiak könyvre, ami 7,3 milliárd dollárnak felel meg. Nem vált be tehát az a jóslat, hogy a digitális világ megeszi a könyvet. Az olvasás különben is nagy divat: az újságokat és a folyóiratokat is sokan böngészik, de az is igan, hogy mind többen digitális formában. Tavaly a digitális olvasás először érte el a hagyományos szintjét, vagyis a kétféle olvasási mód egyenlő arányban osztozik a Mennyei-Birodalom népességén.
“Persze az emberek 25%-a így sem olvas, de ez nemzetközi viszonylatban egyáltalán nem magas arány.”- hangsúlyozzák Pekingben.
“Nemcsak arról van szó, hogy sokan és sokat olvasnak Kínában, de arról is, hogy fokozódik az olvasási kedv.”- mondja a szakértő, aki a China Dailynek nyilatkozott. Divatba jött az olvasás, fontos társasági esemény lett. Aki kimarad belőle, az lemarad. Azok, akik egyáltalán nem olvasnak, azok mentegetőznek, hogy sok a munka, nagy a stressz. Az olvasást és a tudást hagyományosan nagyon nagyra tartják Kínában és ez most újra kiderült a nemzetközi könyvnapon.