Magyar lányért rajonganak Kínában

Váradi Viktória egészen kivételes karriert futott be európaiként a hatalmas ázsiai országban. De hogyan válhat egy európai országosan ismert és népszerű tévés műsorvezetővé, majd énekesnővé a a milliárdos lélekszámú Kínában?

Viktória először háromévesen került Kínába, amikor a szülei munkája miatt két évet éltek Pekingben. Jóllehet legfeljebb három szót tudott kínaiul, mégis egy életre beleszeretett a távol-kelet varázslatos mesevilágába, és eltökélte, egyszer még visszatér oda. Már a Külkereskedelmi Főiskolán belevetette magát a kínai kultúra és nyelv tanulásába, aminek rövidesen meg is lett az eredménye, ösztöndíjat nyert egy kínai egyetemre.

„Az volt életem egyik legjobb éve, lelkes voltam, a kínai emberek pedig kedvesek, segítőkészek, és nagyon pozitívan álltak a nyugatról jött külföldiekhez. Márpedig én ott nem kelet-európai voltam, ott mindenki nyugati, aki tőlük nyugatra esik, az oroszok és a törökök is. Amikor hazajöttem, beiratkoztam a Keleti Nyelvek Iskolájába, mert nem szerettem volna elfelejteni kínaiul” – mondta Váradi Viktória az nlcafe.hu-nak.

A következő állomás a kínai sztárság felé a Hanyu Qiao (Kínai Híd) nevű verseny volt. Ezt minden évben megrendezik külföldiek számára, amolyan “Ki tud többet Kínáról?” típusú vetélkedő, ahol a versenyzőknek nem csak a kínai nyelvben, de az ország történelmében és tágabb értelemben vett kultúrájában való jártasságukat is összemérik. Miután Viktória megnyerte a magyarországi elődöntőt, bekerült a döntőbe.

Annak ellenére, hogy ez alapvetően azért mégiscsak egy nyelvi verseny, a döntőkben többféle műsorszámmal kellett fellépniük. Viki szerepelt több rövid színdarabban, énekelt kínaiul, új-zélandi társával egy operából adtak elő részleteket, sőt még rappelnie is kellett. Viki végül második lett a versenyen, és még egy különdíjat is elnyert, amihez újabb ösztöndíj társult – így 2009-ben visszatért Kínába, és azóta is ott él.

Viktória már ekkor rendkívül népszerű volt az ázsiai országban. A műsor nézettsége nagyon magas volt, ezért amikor megjelentek az utcán, az emberek tapsoltak, fotóztak, autogramokat kértek. A sikeres szereplés után Viktória tévés karrierje is beindult. Elkezdett műsorvezetőként dolgozni, egyre rangosabb tévécsatornákban és műsorokban, míg végül önálló műsort kapott az országos Honkong Szatelit Tévében. Állandó műsorának címét úgy fordíthatnánk: Kelet és Nyugat. Minden adásban két külföldi vendéggel beszélget kultúrákról, szokásokról, hagyományokról.

Viki azonban amellett, hogy tévé- és rádióműsorokat, gálaesteket vezet, mostanra már énekesnőként is befutott Kínában. Többször fellép az országos média által is közvetített rendezvényeken énekesnőként, és most már több videoklipjét is láthatja a kínai közönség.

A 29 éves Viktória kínai diadala úgy tűnik, megállíthatatlan, egymásra találásuk a kínai közönséggel pedig páratlan sikertörténet. Ennek ellenére Viki nem úgy tervezi, hogy örökre Kínában marad. “Szeretek itt élni, de hiányzik Magyarország; az itthoni ízek, a családom, a barátaim, a budapesti épületek. Meg persze a cipővásárlás. Negyvenegyes lábam van, ekkora cipőt csak itthon kapok” – nyilatkozta az nlcafe.hu-nak.

„Hosszabb távra tervezek, de úgy érzem, lesz egy nap, amikor visszaköltözöm Magyarországra. Addig is szeretnék szakmailag fejlődni, más típusú műsorokban is dolgozni, illetve még többet megtudni a kínai kultúráról” – tette hozzá Viki.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez