6,6 méter magas, 10 méter széles és 150 méter hosszú az a gigászi 3-D nyomtató, amely létrehozta a 10 darab 200 négyzetméteres házat rekord idő alatt. A Winsun cég, amely a gigászi nyomtatót létrehozta és üzemelteti 20 millió jüant költött rá. Ez mintegy 3,2 millió dollár. Bevezetik-e Kínában hamarosan ezt a forradalmi 3-D építkezési módot? Nem valószínű, a hatóságok ugyanis nagyon óvatosak.
A kínai cégek híresek arról, hogy a gyors elkészülte reményében figyelmen kívül hagyják a biztonsági szempontokat. Nagyon megszigorították az új házak műszaki átvételét, mert tömegesen fordultak elő a katasztrófák az építőipar gyenge munkája következtében.
A Mennyei-Birodalomban óriási a lakáshiány a nagyvárosokban, ezért rohamtempóban épülnek az új városrészek. Peking például minden évben 600 ezer új polgárral gyarapodik. Ez elősegíthetné a forradalmi építkezési módszer elterjedését, de az állam most inkább fékezi a tempót. Egész fantom városok keletkeztek a Mennyei-Birodalomban, ahol megtakarítás céljából emeltek házakat százszámra. Ezekben sokszor nem lakik senki, de tulajdonosuk az van, aki abban bízik, hogy a lakás értéke felfelé megy. A bankok nem adnak inflációt elérő kamatot, vagyis a pénz veszít az értékéből, ha a takarékban tartják. Ennek következtében olyan építkezési láz alakult ki, amely komoly pénzügyi problémát vet fel, hiszen nagyon sok a rossz, nemfizető hitel. Emiatt pénzügyi buborék alakult ki Kínában, így a forradalmi eljárást egyelőre takarékra állítják.
Egyébként nem Kína az egyetlen hely, ahol 3-D nyomtató segítségével építkeznek: Amsterdamban egy 13 szobás lakás készül így. Ott még a bútorokat is 3-D nyomtató készíti.