Bűntény-e a szexuális csonkítás?

Nagy-Britanniában 2003 óta bűnténynek számít, ha egy nőnek kivágják a csiklóját, de csak most kezdődött meg az első per ilyen ügyben. Egy indiai származású orvos egy páciensének csiklóját a szülés után kivágta.

 

Az orvos állítólag nem tudta, hogy ez Nagy-Britanniában bűntény. Amikor ezt közölték vele, akkor helyreállító műtétet hajtott végre. Most bűntársával együtt, akinek nincs orvosi végzettsége a bíróság előtt állnak. A pert nagy figyelem követi Nagy-Britanniában, hiszen igen népes az indiai, pakisztáni és bangladesi bevándorlók csoportja, az észak-afrikaiakról már nem is beszélve.

Egy muzulmán iskoláslány kampányt indított a szexuális csonkítás ellen. A kampányhoz csatlakozott Yousafzai is, az a pakisztáni lány, akit hazájában fejbelőttek, mert kiállt a lányok tanulása mellett. Angliában megmentették az életét és itt folytatja tanulmányait, mert Pakisztánban a tálibok továbbra is keresik. A kampányt a szexuális csonkítás ellen támogatja Ban Ki Mun ENSZ főtitkár is.

A világon több mint 140 millió nőnek vágták ki a csiklóját, főként a muzulmán országokban erős ez a hagyomány. Szomáliában, vagy Egyiptomban szinte minden nőnek ez a sorsa és sok afrikai és ázsiai országban úgy tartják, hogy ha egy lánynak nem vágják ki a csiklóját, akkor nem kap férjet.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez