Utolsó szamuráj dzsungeltúra

Onoda hadnagy, a második világháborús japán hadsereg tisztje 10950 napot töltött a dzsungelben, mert számára a háború nem 1945-ben, hanem csak 1974-ben ért véget.

 

 

 

Dzsungeltúrát neveztek el az utolsó szamurájról, aki a császári hadsereggel ellentétben nem adta meg magát 1945-ben. Onoda Hiroo hadnagy a gerillaellenes hadviselés különleges ügynöke három emberével kitartott, miután ez volt az utolsó parancs. Három emberéből kettőt kilőttek a helyi katonák, egy pedig megadta magát. Nem így az utolsó szamuráj: ő egészen 1974-ig zaklatta a helybeli parasztokat, akik gyűlölték a makacs japánt. Csak akkor adta meg magát, amikor egykori felettese újra egyenruhát öltött és elrepült a Fülöp-szigetekre.

Ott Lubang szigetén parancsot adott az utolsó szamurájnak, hogy fejezze be a háborút. Őfelsége immár nem tart igényt a szolgálataira. Onoda hadnagy szalutált és engedelmeskedett. Visszatért Japánba, ahol sokan nemzeti hősként ünnepelték.

91 évet élt, idén januárban hunyt el Tokióban. A Fülöp-szigeteken már megfeledkeztek a gyűlöletről. Sokan már csodálják őt, oly sokáig állt ellen egyedül a dzsungelben. Esete felkeltette a világsajtó figyelmét, így Lubang szigete a turisták érdeklődésének középpontjába került. Most Onoda tiszteletére dzsungeltúrát neveztek el ott, ahol 29 évig állt ellen a háború befejezése után. Sokak szerint nagy szerepe volt abban a makacs japán hadnagynak, hogy a dzsungel ilyen szépen megmaradt.

Az orvvadászok és a favágók ugyanis féltek tőle, ezért nemigen kereskedtek erre. Így most a kiváncsi turisták az Onoda dzsungeltúrán ismerhetik meg azt a szigetet, ahol az utolsó szamuráj oly sokáig ellenállt a háború vége után a Fülöp-szigeteken.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez