A robbantást a jemeni kőolaj-kitermelés központjaként ismert Márib tartományban hajtottak végre. A detonáció akkora volt, hogy teljesen leállt az olajszállítás a Vörös-tenger partján fekvő Ras Isa terminálhoz tartó vezetéken. Ez nem az első ilyen eset ebben a hónapban: július 12-én már egyszer felrobbantották ugyanezt a kőolajvezetéket, amelyen keresztül napi 70-110 ezer hordó kőolajat szállítanak.
Jemen csővezetékei gyakori célpontoknak számítanak a különböző militáns és terrorista csoportok számára. Ezek miatt tartós az üzemanyaghiányt okoznak Jemenben, amely az egész arab világ legszegényebb országa. A Perzsa-öböl menti ország kevés a kőolajtartalékkal rendelkezik, de arra elegendő, hogy az eladott hordókból finnanszírozzák az állami kiadásokat, főleg a hadsereget.
Ugyanakkor ez a mennyiség is csökken: 2010-ben még naponta átlagosan 260 ezer, de egy évvel később viszont már csak napi 170 ezer hordó volt a kitermelés az olajvezetékek egyre gyakoribb megrongálása, a külföldi szakszemélyzet evakuálása miatt. Szanaa az olajipari létesítmények elleni támadások következtében január és május között 2013 hasonló időszakánál 40 százalékkal kevesebb, mindössze 650 millió dollár értékben tudott kőolajat exportálni.
A jemeni hatóságok eközben megemelték az üzemanyagárakat, hogy csökkentsék az energiaszektornak folyósított támogatásokat. A kormány tavaly az állami bevételek harmadát költötte üzemanyagár-támogatásra, ez nagyjából hárommilliárd dollárt tett ki.