Az IL-76-os típusú katonai szállítógép kínai személyzete jelentette a felfedezést és a pontos koordinátákat a kutatás ausztráliai parancsnoki központjának és a térségben lévő Hszüelung nevű kínai jégtörőnek, amely a helyszín felé vette útját. A kínaiak Ausztráliától újabb repülőgépek helyszínre küldését kérték.
A területet Ausztrália és Kína is kijelölte kutatás céljára vasárnap, mert műholdképek alapján azonosítottak ott úszó tárgyakat. Más országokból is jelezték, hogy Ausztráliától 2500 kilométerre nyugatra, vele egyvonalban roncsok láthatók az óceánban.
A francia külügyminisztérium szintén vasárnap közölte, hogy műholdjuk észlelt bizonyos gyanús tárgyakat, 2300 kilométerre Perthtől. „Láttunk egy fa raklapot, néhány, különböző hosszúságú színes szíjat és pántot” – mondta az ausztrál tengerbiztonsági hatóság vezetője. Mike Barton azt is mondta: a repülőgépeken gyakran előfordulnak ilyen tárgyak.
Kína szombaton hozott nyilvánosságra egy műholdfelvételt, amelyen elképzelhető, hogy a roncsokat látni, ráadásul szintén a déli kutatási övezetben. Korábban ugyanitt egy ausztrál műhold is látott nagyméretű tárgyakat.
Az amerikai haditengerészet közben előkészíti egy olyan berendezés küldését a térségbe, amellyel repülőgépek fekete dobozát lehet felkutatni. A készüléket a csendes-óceáni parancsnokság fogja telepíteni, ha az ausztrál és a kínai kutatók repülőgéproncsokat találnak a térségben.
A Malaysia Airlines MH370-es Kuala Lumpúrból Pekingbe tartó eltűnt járatának fedélzetén 239 ember tartózkodott, kétharmaduk volt kínai utas. A Boeing 777-es típusú gépnek 16 nappal ezelőtt, március 8-án rejtélyes körülmények között veszett nyoma.