First Ladyk csúcstalálkozója Pekingben

Hszi Csinping kínai államfő és Barack Obama amerikai elnök nemsokára Hágában találkozik. Michelle Obama ezt megelőzően két lányával Pekingbe látogat. A meghívó nem más, mint Peng Lijüan /Peng Liyuan/ a kínai államfő neje.

 

 

Peng Lijüan új stílust teremtett Pekingben, ahol ő honosította meg a First Lady intézményét. Korábban a vezetők nejei a háttérben maradtak, illetve volt, amikor Mao elnök feleségét bízta meg a Nagy Kulturális Forradalom vezetésével, de ennek rossz vége lett. Csiang Csing asszonyt bebörtönözték és a börtönben öngyilkos lett. Utódai óvatosan a háttérben maradtak.

Peng Lijüan asszony azonban más eset, ő hozzászokott a rivaldafényhez. Korábban a kínai hadsereg sztár énekesnője volt, ebben a minőségben ő kívánt boldog újévet minden kínainak Holdújév alkalmából. Hszi Csinpinget kezdetben csak úgy ismerték Kínában, hogy ő Peng Lijüan férje, aztán amikor a szürke funkcionáriusból országos vezető lett, Peng asszony véget vetett énekesnői karrierjének. Altábornagyi rangban vonult nyugdíjba.

Férjét rendszeresen elkíséri a csúcstalálkozókra, öltözködése finoman konzervatív. Peng asszony szereti a kék színt és a visszafogott stílust. Kedvenc ruháit a kínai mester, Ma Ke készíti, így a First Lady külföldön is megmutathatja, hogy immár Kínában is van haute couture. Már ott sem Mao zubbonyban járnak, mint Csiang Csing asszony a kulturális forradalom idején.

Michelle Obama egyik kedvence is kínai, bár ő Amerikában él. Jason Wu ruhái közel állnak az amerikai First Lady szívéhez. Michelle Obama kedveli a merészebb összeállításokat. Ma is sokan beszélnek arról a sötét rózsaszín kesztyűről, melyet az elnöki beiktatás alkalmából viselt. A két First Ladynek tehát bőven lesz miről beszélgetnie Pekingben, a Tiltott Városban. Michelle Obamát két kamasz lánya is elkíséri Kínába.

Peng asszony és Hszi Csinping elnök lánya egyébként Amerikában tanul a Harvard egyetemen. A biztonság kedvéért álnéven.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez