A Fehér Ház közleménye szerint Obama és Nazarbajev megerősítette: mindketten érdekeltek abban, hogy megtalálják az Oroszország és Ukrajna közötti viszály békés rendezésének módját. Egyetértettek a szuverenitás és a területi épség elvének fenntartásában.
Obama megerősítette az Egyesült Államok amelletti elkötelezettségét, hogy az ukránok félelem és külföldi beavatkozás nélkül dönthessenek a jövőjükről. Az amerikai elnök arra bátorította Kazahsztánt, játsszon aktív szerepet abban, hogy sikerüljön megtalálni a békés megoldást Ukrajna számára.
A spanyol kormányfővel folytatott megbeszélése során az amerikai elnök üdvözölte az Egyesült Államok és az Európai Unió erős és egységes álláspontját Oroszország ukrajnai katonai intervenciójával szemben, ami kifejeződött az Európai Tanács március 6-i következtetéseiben is. A két vezető megismételte komoly aggodalmát a nemzetközi jog Oroszország általi nyilvánvaló megsértése miatt, és megerősítette, hogy támogatják Ukrajna szuverenitását és területi egységét.
Obama és Rajoy üdvözölte az ukrán kormánynak azt az önmérsékletét, amellyel az ország szuverenitásának orosz megsértésére reagált. Az amerikai és a spanyol vezető egyetértett abban, hogy Oroszország és Ukrajna közötti közvetlen párbeszédre van szükség a helyzet csillapítása, valamint Ukrajna szuverenitásának és területi épségének helyreállítása érdekében.
Mindketten elutasították a Krímben kiírt népszavazást, s hangsúlyozták, hogy minden, Ukrajna jövőjével kapcsolatos döntést csak a kijevi kormány bevonásával lehet meghozni. Barack Obama a nap folyamán előzőleg Hszi Csin-ping kínai elnöknek is kifejtette Washington álláspontját az ukrán válsággal