A 30-as éveiben járó Csang Ji-tung, egy Anhuj tartománybeli szociális munkás a napokban kezdte meg az átalakulást Lej Fenggé, az 1960-as évek propagandaszemélyiségévé. A műtét első szakasza a kínai sajtóban megjelent képek tanúsága szerint jól sikerült, s némi arcfestékkel Csang valóban hasonlít a kínai bálványra.
Lej, a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) egykori katonája 1963-ban, egy évvel halála után vált a Kínai Kommunista Párt (KKP) tagjai által követendő példává, méghozzá azért, mert “a pártnak és víziójának szentelte életét, szívét és lelkét”.
Az 1960-as években odaadása miatt, az 1980-as években önfeláldozásáért dicsérték, az elmúlt években, főképp pedig az elmúlt hónapokban mások megsegítéséért, nagylelkűségéért állítják középpontba. A kormány az elmúlt években jelentős összegeket áldozott Lej népszerűsítésére, március 5-ikét például Lej Feng nappá nevezték ki az országban. A nagyvárosok forgalmas csomópontjain a mártír képét ábrázoló óriásplakátok láthatók, az iskolákban erkölcsi leckét kapnak a fiatalok a bálvány életéből.
A további népszerűsítés szolgálatára Lej életéből idén 26-részes rajzfilmsorozat készült, mely mindenekelőtt a fiatalok megszólítását szolgálja. A szakértők és fiatalok ízlését és véleményét alapul vevő sorozatot várhatóan a központi televízióban sugározzák majd, abban Lejt egyszerű fiúként ábrázolják. Ennek a célja éppen a mindennapiság ábrázolása, az, hogy mindenki, az átlagemberek is hajthatnak különleges tetteket végre – nyilatkozták a kínai sajtóban a sorozat készítői.