Kim Jung-wook baptista hittérítő nemrég “vallomást tett” az észak-koreai televízióban. Ebben elmondta: vallási ellenállási mozgalmat szervezett, mert így akarta megbuktatni a kommunista diktatúrát. Azt ígérte a híveinek: a rezsim bukása után a baptista templom ott fog állni a fővárosban Kim ír Szen arany szobrának a helyén.
A furcsa vallomást nyilván a titkosszolgálat találta ki, hogy így lesújthasson a rendszer ellenfeleire. Kínai források szerint a baptista hittérítő nem a saját akaratából lépte át a határt: észak-koreai ügynökök elrabolták Dandongból. Ebben a kínai városban sok koreai él, és a délkoreai hittérítő köztük dolgozott. Most őt is halálra ítélhetik, mert a vallásos szervezkedés államellenes tevékenységnek számít Észak-Koreában. Minthogy azonban Kim dél-koreai állampolgár, ezért valószínűleg őt ki akarják majd cserélni valamelyik észak-koreai kémre, aki Dél-Koreában raboskodik.
Híveire viszont lesújtanak akár Észak-Koreán belül, akár a határ túloldalán, Kínában. Az ifjú diktátor a hírek szerint elrendelte a kíméletlen ideológiai harcot a külföldi nézetekkel szemben. Újra nagy erővel propagálják a dzsucse eszmét, amely azt jelenti: csakis a saját erődre számíts! Ne bízz a külföldiekben! Ezt még Kim Ír Szen kezdte el népszerűsíteni az ötvenes években. Az eszme kitalálója, Kim Ír Szen jobbkeze, persze Dél-Koreába szökött, mert maga sem tudta elviselni a kommunista Paradicsomot. Most a központi pártlap munkatársainak létszámát megnövelték és heves kampányba fogtak a dzsucse népszerűsítése érdekében.
De működik-e a dzsucse? Nem. Először fordult elő, hogy az egyik legfőbb ünnepnapon nem került hús az emberek asztalára. Február 16-án ünneplik Észak-Koreában Kim Dzsongil születésnapját. Ő volt Kim ír Szen fia és a jelenlegi diktátor apja, tehát a kommunista dinasztia középső tagja. Eddig mindig jutott hús az ünnepnapon az asztalra, de idén ez sem sikerült. Sőt, a katonák nem kaptak elég rizst ahhoz, hogy az ünnepi rizs tortát elkészítsék. Ilyen körülmények között kissé nehéz lelkesedni a dzsucse iránt. Ezért nő az érdeklődés minden alternatív ideológia iránt. Ettől az ifjú diktátor úgy akarja elrettenteni népét, hogy közli: golyó jár annak, aki áttér a kereszténységre Észak-Koreában.