Szamuragocsi Mamoru a Hirosimáról szóló szimfóniáját több mint százezer példányban adták el Japánban, amelyet 2003-ban fejezett be. A művész most bevallotta: ezt a híres művet sem ő írta, mert 1996 óta teljesen süket. A műveit kiadó lemezgyár fel van háborodva, hiszen ők abban a hiszemben reklámozták a “mestert”, hogy Beethovenhez hasonlóan ő is képes úgy zenét írni, hogy közben már elveszítette hallását.
Már négy éves korában elkezdett zongorázni. Akkoriban az édesanyja tanította, majd hamar kiderült: csodagyerekről van szó. 10 éves korában már Beethoven és Bach zongora műveit játszotta. Miután problémák adódtak a hallásával áttért a zeneszerzésre. Videó játékok, majd filmek zenéit is komponálta. Csakhogy akkoriban már egyáltalán nem hallott.
“Ezért 1996-tól folyamatosan igénybe kellett vennem mások segítségét!”- vallotta be most a művész. Nem nevezte meg az igazi alkotót, de a japán sajtó kiderítette: a leghíresebb műveket Takashi Aragaki szerezte. A japán Beethoven most kínos perek elé néz. Máris van egy konkrét szerzői jogi probléma, amely nem tűr halasztást: a Szocsi olimpián résztvevő japán műkorcsolyázó ugyanis Mamoru egyik szerzeményét is felhasználja programjában. Mihez kezdjenek most a kísérő zenével?
Csaló a japán Beethoven
Más írta a híres zenéket!- ismerte el a süket zeneszerző, aki hazájában példátlan népszerűségnek örvendett, most azonban kínos perek elé néz.
(Visited 1 times, 1 visits today)