Mint kiderült, a legvonzóbb célország az Egyesült Államok volt, 2012-ben csaknem 82 ezer kínai kapott állandó tartózkodásra jogosító okmányokat. Ez az összes ilyen kiállított amerikai vízum 7,9 százalékát tette ki. Egy ENSZ-felmérés szerint az Egyesült Államokban élő 3,79 millió kínaiból 2,2 millió Kínában született.
Amerikai hivatalos forrásokat idézve megállapítják, hogy az Egyesült Államokban befektetői vízummal letelepedőknek több mint a háromnegyede kínai volt 2013-ban.
Miközben a kínai munkavállalók száma is fokozatosan nő, 2011 óta szintén Kínából érkezik a legtöbb külföldi diák az Egyesült Államokba. Tavaly mintegy 236 ezer kínai diák tanult az országban, ez a külföldi diákok 28,7 százaléka.
Mexikó után Kínából vándorolnak be a legtöbben az Egyesült Államokba, míg a Kanadába emigrálóknak a kelet-ázsiai ország az első számú forrása. Kanadát a kínai turisták is szeretik, 2012-ben rekord számú vízumot adtak ki nekik, összesen 235 ezer darabot.
A Kék könyv adatai szerint az elmúlt 10 évben az Ausztráliába kivándorlók száma is emelkedőben volt, az állandó letelepedési engedélyt kapók 60 százaléka kínai a szigetországban. A 2011. évi ausztrál népszámlálás eredményéből a kutatók arra következtettek, hogy hamarosan a kínai lesz a legnagyobb bevándorló közösség, a briteket megelőzve. Sydney-ben például míg a britek a lakosságnak a 3,5 százalékát adják, addig a kínaiak aránya 3,4 százalék.