Bogarat vagy műsteaket eszünk 2050-ben

9 milliárd ember lesz 2050- ben, és számukra nem lesz elég hús. Ezért a Fao szerint vagy bogarat eszünk vagy áttérünk az őssejtből kifejlesztett műsteakre! 

Egy kiló hús előállításához nyolc kiló takarmány kell, egy kiló bogárhoz csak kettő! Ebből az ENSZ élelmezési szervezetének szakértői arra következtetnek, hogy célszerűbb lenne áttérni a marha vagy sertéshúsról a különböző rovarokra Ázsiában és Afrikában ahol még mindig nagy a népszaporulat és egyre kevesebb a termőföld.

A Fao tanácskozásán – Egyesült Nemzetek Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete – persze nem titkolják, hogy kicsit nehéz megváltoztatni az embek táplálkozási szokásait, de sok kultúrában, például Indiában vagy Kínában egyáltalán nem idegenkednek annyira a rovaroktól, mint Európában. Ráadásul Indiában igen népszerű a vegetáriánus táplálkozás, ez pedig megkönnyíti a dolgot, hiszen csökkenti a potenciális húsfogyasztók számát. 2050-re India lesz Földünk legnépesebb országa.

De mi a megoldás Európa vagy Észak-Amerika számára? A mesterségesen előállított steak, amely a jövő hamburgere lehet. Hogy csinálják? Maastrichtban egy kutatócsoport a marhák őssejtjéből előállított már mesterséges steaket oly módon, hogy növekedési hormonnal kezelték az őssejtet. Létre is hozták a mesterséges bifszteket. Még egy kicsit drága: 14 deka 290 ezer euro! A kutatók esküsznek rá, hogy 2050-ig sokkal olcsóbb lesz, és akkor mindenki vehet hamburger helyett mesterséges steaket. Jó étvágyat!

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez