Az egyetemek után a közszféra is a fátyol forradalom helyszíne lett Törökországban. Kemal Atatürk, a modern Törökország megteremtője tiltotta be a fátyol viselését a közszolgálatban. Erdogan kormánya előbb az egyetemeken engedélyezte a fátyol viselését, majd most kiterjesztette a tilalom visszavonását a közszféra egyéb területeire is. Azt viszont hangsúlyozta a miniszterelnök, hogy a rendőrség és a katonaság soraiban továbbra is fennáll a fátyol tilalom éppúgy mint a bírák és az ügyészek körében. Ezekben a testületekben csak elvétve szolgálnak nők Törökországban.
Más reformokat is bejelentett Erdogan miniszterelnök, aki 2002 óta van hatalmon Törökországban. A kurdok nyelvhasználati jogát a jövőben jobban respektálják: magániskolákban ezentúl lehet a kisebbség nyelvén tanítani. A kurd fegyveres ellenállás, a PKK azzal a feltétellel folytat béketárgyalásokat a hatalomnal, hogy a 15 milliós kisebbség jogait elismerik. A kurdok azt szeretnék elérni, hogy jogaikat az alkotmányban is rögzítsék, és a saját nyelvüket használhassák a közszolgálatban azokon a területeken, ahol ők alkotják a lakosság többségét. Ettől azért óvakodik a hatalom Törökországban, mert a szomszédos államokban is jelentős kurd kisebbség él, és feltámadhatnak a szeparatista illúziók hiszen a nagyhatalmak önálló kurd államot ígértek az első és a második világháború után…
Tovább tart a fátyol forradalom Törökországban
A jövőben a közszféra hölgy munkatársai is viselhetnek fátylat a munkahelyükön! Ezt személyesen Recep Tajip Erdogan kormányfő jelentette be. A miniszterrelnök neje mindíg fátyolban jelenik meg a nyilvánosság előtt.
(Visited 1 times, 1 visits today)