Kabulba látogatott Platini

Az UEFA elnöke támogatást ígért a feljövőben lévő afgán labdarúgásnak.

A fejlődés biztos jele, hogy Afganisztán nyerte meg a dél-ázsiai labdarúgó kupát. Ez volt az első igazi sikere a háború sújtotta ország válogatott csapatának. Michel Platini, aki a kabuli nemzeti stadionban találkozott a győztes játékosokkal, megígérte: az európai szövetség szakmai, technikai támogatást ad az afgán labdarúgás további fejlesztéséhez. Platini meghívta Afganisztán képviselőit arra az UEFA fórumra, amelyet hamarosan Budapesten tartanak az utánpótlás-nevelésről. Az afgán szövetség elnöke elmondta, hogy a válogatott sikerét a hazai bajnoksággal alapozták meg. A politikai feszültség ellenére is sikerült beindítani a nemzeti futball ligát, az idei döntő október 11-én lesz. A bajnokság megrendezése a szövetségi elnök szerint a következő tíz évre biztosítva van. Afganisztán jelenleg a 132. a FIFA világranglistáján.