“Vajon miből futja egy kínai államhivatalnoknak ennyi drága svájci órára?” A buszbaleset tavaly augusztusban történt, és a rövid ujjú ing nem fedte el a sok drága órát a középkorú elvtárs karján. A vizsgálat megindult és a kínai államhivatalnokot leváltották posztjáról és kizárták a kormányzó kommunista pártból. Kezdetben azzal védekezett, hogy spórolt pénzéből vette az órákat, melyek közül a legdrágább 5500 dollárba került. Sajnos a nyomozók utánanéztek a munkahelyén és kiderült: csakis megvesztegetés útján juthatott ennyi pénzhez. Megvesztegetni pedig volt miért, hiszen Senhszi tartományban ő vezette azt a hivatalt, amely kiállította az okmányt: ez a vállalat üzembiztos, a dolgozók jó körülmények között dolgoznak. Minthogy az esetek jelentős részében erről szó sem volt, így a cégek olcsóbbnak látták megvenni az engedélyt, mintsem valamit tenni a munkahely biztonsága érdekében.
5 millió jüanról nem tudta megmondani a bűnbánó funkcionárius, hogy honnan van. Ez mintegy 817 ezer dollár- Kínában valóságos vagyon. 14 éves börtönbüntetése idején aligha élvezheti majd. De a bíróság már jelezte: miután nem tudta igazolni a pénz eredetét, elkobozzák tőle azt.
Kínában gőzerővel folyik a korrupció ellenes kampány, az új első számú vezető erre alapozza népszerűségét. De nemcsak népszerűséget akar szerezni Hszi Csinping államfő, hanem átfogó reformokat is be akar vezetni. A vonakodó funkcionáriusok meggyőzésére igen alkalmas a korrupció ellenes kampány, mert sokan felismerik: még mindig jobb elviselni érdekeik sérelmét, de megmaradni a húsos fazék mellett, mint hosszú éveket tölteni valamelyik istenhátamögötti börtönben vagy munkatáborban Kínában.
“Miből telik ennyi drága órára ennek a mosolygó majomnak?”
Rosszkor mosolygott rossz helyen egy kínai államhivatalnok, aki egy buszbaleset helyszínén vigyorgott, pedig a halottak száma 36 volt és sokan meg is sebesültek. A fénykép bejárta a világhálót és a nyomozók is feltették az egyik internetes hozzászóló kérdését.
(Visited 1 times, 1 visits today)