Rovarirtó a gyerekgyilkos menzai ebédben

Egy szerves foszfát tartalmú rovarirtó szer okozta 23 indiai gyerek halálát egy egy Bihar állambeli iskolában.

 

Az első hivatalos vizsgálat eredménye szerint a főzőolaj, amelyet a rizsből és szójababból álló menü elkészítéséhez felhasználtak, monokrotofoszt tartalmazott. Ez egy rendkívül erős rovarirtó szer, amit már sok országban, például az USA-ban betiltottak, mert nemcsak a rovarokra veszélyes. Indiában azonban még széles körben használják.

De hogy került ez a méreg a kisgyerekek menzai ebédjébe? A rendőrök kihallgatták a szakácsot, aki elmondta: nagyon gyanúsnak találta a főzőolaj szagát és ezt jelezte az igazgatónőnek is. Aki azonban rendben lévőnek találta az olajat és utasította az ebéd elkészítésére. Az igazgatónő a gyerekek kórházba szállítása után eltűnt. Már hivatalos körözést adtak ki ellene. A vizsgálat során kiderült, hogy az iskolának szánt olajat egy olyan konténerben szállították, amelyben korábban rovarirtót tároltak.

Indiában 1925-ben kezdtek először ingyen ebédet adni az iskolákban a legszegényebb gyerekeknek. Ma már intézményessé vált az ingyen ebéd, és jelenleg 120 millió indiai iskolás részesül térítésmentes étkezésben. De az ingyen menzákra sok a panasz. Igaz ilyen súlyos, 23 halálos áldozattal járó mérgezésre rég nem volt példa.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez