Nemcsak amerikai, hanem külföldi központokat is megtámadtunk. Kínai és hongkongi központokat már 2009 óta sikerült feltörnünk!”- nyilatkozta a hongkongi sajtónak Edward Snowden.
A CIA és az NSA ex-ügynöke szerint ez teljesen általános gyakorlat volt mind a hírszerzés, mind pedig a belső elhárítás számára. Mindezt hivatalosan a terrorizmus ellenes harccal indokolták.
Kínában és Hongkongban óriási felháborodást váltott ki a fiatal amerikai “hivatásos hacker” leleplezése. A világhálón hemzsegnek az Amerika ellenes nyilatkozatok. Szakértők arra hívják fel a figyelmet, hogy Obama és Hszi Csinping Kaliforniában szinte mindenben megállapodott, kivéve a kényes hacker témát. Korábban Washington vádolta Kínát azzal, hogy hírszerzői behatolnak az amerikai rendszerekbe. Peking már akkor azzal válaszolt a vádakra, hogy mi csak viszonozzuk az “amerikaiak érdeklődését”.
Ez az interjú komoly próbatétel elé állítja Kína és az Egyesült Államok kapcsolatát- írja a China Daily című Pekingben megjelenő angol nyelvű lap, amely nem áll túlságosan távol a hivatalos véleményektől. A közvélemény ugyan csak mostanában értesül a hackerek nemzetközi csatározásairól, de egyáltalán nem valószínű, hogy a pekingi vezetőket különösebben meglepték az ex CIA ügynök leleplezései. A hírszerzést már Szun ce mester is a háborús művészetek legfontosabb részének tekintette. A kínai stratégiai filozófia klasszikusa úgy vélte, hogy az igazi művészet az, ha úgy nyerjük meg a háborút, hogy közben egyetlen katonát sem kell feláldoznunk és az ellenfél csak akkor veszi észre, hogy veszített, amikor már késő…
A nagy amerikai testvér figyel
“A rendszerek központját támadtuk meg. Így többszázezer számítógéphez férhettünk hozzá anélkül, hogy azokat külön-külön kellett volna feltörni.
(Visited 1 times, 1 visits today)