A nyomok Kínába vezetnek- legalábbis a lap szerint. A behatolás mindenesetre komoly fegyverzetet érint: a Patriot rakéták, az Aegis radar, az F 18-as vadászgépek, a Black Hawk helikopterek stb. Még a Pentagon legköltségesebb programja, az F 35-ös vadászgép sem kerülte el a hackerek figyelmét. A hackerek csak információkat gyűjtöttek és nem próbálták megváltoztatni a repülőgépek és rakéták működési elveit. A hadügyminisztérium szóvivője ezért a lap kérdésére válaszolva elmondta, hogy továbbra is 100%-ig megbíznak a szóban forgó fegyverekben.
Az idei évben már többször vádolták meg nyíltan azzal a pekingi hadügyminisztériumot, hogy különleges hacker különítményt üzemeltet. Amerikai lapok megírták az egység nevét és címét is Sanghajban. Pekingi részről mindig cáfolták ezt, és válaszul arra utaltak, hogy az USA-tól egyáltalán nem idegen az információszerzésnek ez a módja.
Obama elnök biztonságpolitikai tanácsadója nemrég Pekingben tárgyalt. Valószínűleg ez a téma is szóba került, de a nyilvánosság előtt erről nem hangzott el semmi. Obama elnök június elején Kaliforniában találkozik Hszi Csinping kínai államfővel. Lehet, hogy ezt a témát is megvitatják, az viszont kétséges, hogy a külvilágot mennyire kívánják tájékoztatni arról, hogy egyfajta hackerháború folyik az USA és Kína között …
Hackertámadás a Pentagon ellen
Hackerek behatoltak abba a rendszerbe, melyben az Egyesült Államok harci repülőinek és rakétáinak a terv dokumentációját őrzik. Ezt állítja a Washington Post és a lap állításait a hadügyminisztérium megerősítette.
(Visited 1 times, 1 visits today)