Összesen 504 volt diák 32 különböző országból látogatott el Bakuba, erre a különleges konferenciára. Az IMO-ként emlegetett moszkvai egyetemet 1944-ben alapították, világszínvonalon képeztek és képeznek nemzetközi jogászokat, közgazdászokat, újságírókat, diplomatákat. Az egyetem hivatalos neve: Moszkvai Állami Nemzetközi Kapcsolatok Intézete, az oktatás színvonalát jelzi, hogy az elhelyezkedési ráta jelenleg is 100 százalékos.
A volt diákok között van, Ilham Alijev, Azerbajdzsán elnöke is, aki nyitóbeszédében azt mondta, hogy hagyományt szeretne teremteni ezzel a konferenciával és kiemelte, hogy ez a 3 nap kiváló lehetőség arra, hogy a volt diákok a nosztalgiázás mellett globális kérdéseket is megvitassanak, hiszen akik az IMO-n végeztek, jelenleg a világ gazdasági és politikai kulcspozicióiban töltenek be jelentős szerepet.
Balogh Sándor, az Afrikai-Magyar Egyesület elnöke arról beszélt, hogy hihetetlen élmény volt az IMO-n tanulnia, hiszen korábban nem volt megszokott, hogy valaki külfödön járjon egyetemre. Az iskola eredményességét pedig az is jelzi, hogy a világ sok országának vezetőit beleértve a szovjet utódállamok gazdasági és politikai elitjét is legfőképpen ebben az intézményben képezték. Balogh Sándor arról is beszélt, hogy a az IMO még mindig tarja a Guinnes rekordot, ez az egyetem, ahol a világon a legtöbb nyelvet oktatják.
{youtube}8dmHJZ1zhrU{/youtube}
A háromnapos konferencián a volt diákok találkozhattak a volt és jelenlegi tanárokkal, egyetemi vezetőkkel. A második napon a résztvevők különböző szekciókban folytatták a tanácskozást. Kiemelten foglakoztak az oktatással valamint azzal, hogy a médiának és az üzleti világnak mekkor szerepe van a nemzetközi problémák megoldásában
Szintén az IMO-n az tanult Dorogi Sándor, a Magyar Távirati Iroda korábbi elnöke is. Azt mesélte, hogy a moszkvai egyetemi évek alatt rengeteg dolgot tanult, de számára a legérdekesebb az volt, hogy új kultúrákat és népeket is megismerhetett az öt év alatt. Az MTI korábbi vezetője arról is beszélt, hogy annyi házifeladatot kaptak, naponta, hogy az oktatás után, még 5-6 órát kellett tanulniuk, hogy lépést tudjanak tartani az elvárásokkal.
Gilyán György volt moszkvai nagykövet azt mondta, hogy a fantasztikus nyelvoktatás az IMO-n rengeteget segített neki a pályája során, ráadásul azokban az országokban, ahol dolgozott, szinte mindig találkozott olyanokkal, akik az IMO-n végeztek.
A háromnapos konnferenciát fogadással zárták, ahol Balogh Sándor talákozott Alijev elnökkel is. Az Afrikai-Magyar Egyesület elnöke egy üveg különeleges Tokaji bort adott át Azerbadzsán első emberének, aki azt mondta, eddig csak hallott a Tokaji borokról, de most már biztosan meg akarja kóstolni.
A fogadáson az orosz kulturális miniszter azt mondta, hogy folytatni szeretné ezt a kezdeményezést és jövőre, az iskola fennállásának 70-ik évfordulójára ismét megrendezik az IMO-s világtalálkozót, várhatóan Moszkvában.