A 800 millió dolláros rakétavédelmi egységet csak 2015-ben állították volna rendszerbe, ám Chuck Hagel védelmi miniszter utasítását követve napokon belül megkezdődik a rakéták telepítése a szigeten levő amerikai támaszpontra. Hagel szerint komolyan kell venni Phenjan fenyegetőzését, hiszen: “van nukleáris erejük, vannak rakétáik, a retorikájuk háborús!”- hangsúlyozta a védelmi miniszter, aki Washingtonban mondott beszédet. Észak-Korea korábban bejelentette, hogy kijelölték a nukleáris csapás célpontjait: a dél-koreai amerikai támaszpontok és Guam szigete szerepel Phenjan terveiben. A csapás bekövetkezhet “bármikor, ma vagy holnap!”- írja a hivatalos hírügynökség a főparancsnokság közleményét idézve.
A szöuli Yonhap hírügynökség arról számol be, hogy a hírszerzők olyan észak-koreai rakéták rendszerbe állítását figyelték meg, amelyek hatótávolsága 3000 kilométer lehet, vagyis alkalmas azoknak a céloknak az elérésére, melyeket a phenjani főparancsnokság kijelölt. Ezeket a rakétákat Észak-Korea anélkül állította hadrendbe, hogy kipróbálta volna őket! Ugyanakkor a hírügynökség felhívja a figyelmet arra, hogy az észak-koreai közlemény olyan új kicsi és hatékony nukleáris tölteteket említ, melyeket az új rakéták robbanófejeként lehet hasznosítani. A 3000 kilométeres hatótávolság azt jelenti, hogy Dél-Korea és Japán teljes területe elérhető, sőt Guam szigete is, ahol az amerikaiak az új rakétavédelmi egységet épp rendszerbe állítják.
A szöuli lapok arról is beszámolnak, hogy Phenjan április 10-ig adott határidőt a közös gazdasági övezetben működő dél-koreai cégek kivonulására. Csaknem 500 dél-koreai szakértőt már nem engedtek be a különleges gazdasági övezetbe Keszonban. A dél-koreai hatóságok tiltakoztak emiatt Phenjannál. Közben Pekingben újabb felhívást adtak ki, és ez nyugalomra és a provokációk elkerülésére szólított fel minden felet. Az illetékes külügyminiszter helyettes fogadta az USA és Dél-Korea pekingi nagyköveteit és megosztotta velük aggodalmait Észak-Korea magatartását illetően. Kína Észak-Korea egyetlen igazi szövetségese, de Peking sem tudja pontosan, hogy mire készül az Ifjú Generális, Kim Dzsong un, aki a háborús retorika terén felülmúlja apját és nagyapját is, és aki miatt az amerikai hadügyminiszter is valós veszélyről beszélt Észak-Korea kapcsán.