Kim Dzsong un-t nemhiába hívják Észak-Koreában az Ifjú Generálisnak: egyre katonásabb és még az apjánál is agresszívebb. Észak-Koreában a televízió riportot sugárzott arról, hogy az Ifjú Generális felkeresi a frontvonalon állomásozó “csapásmérő” csapatokat. Az elmúlt napokban Észak-Korea azzal fenyegetőzött, hogy nukleáris csapást mér Dél-Koreára és az Egyesült Államokra. A militarista rezsim tovább folytatja kísérleteit a nukleáris fegyverekkel éppúgy, mint a nagy hatótávolságú rakétákkal. Ezt az ENSZ Biztonsági Tanácsa egyhangú határozattal ítélte el. Oroszország és Kína korábban tartózkodott attól, hogy egyértelműen elhatárolódjon Észak-Koreától, de látva az Ifjú Generális agresszív fellépését, most mindkét nagyhatalom megszavazta a határozatot. A minden korábbinál szigorúbb szankciók célja az, hogy rávegye Észak Koreát arra, hogy tartózkodjon a háborús fenyegetéstől és hatvan évvel a koreai háború befejezése után inkább a gazdaság fejlesztésére koncentráljon. Amikor az ifjú Generális Pekingben járt, ezt állítólag meg is ígérte fő szövetségesének, Kínának. Ám mindebből semmi sem lett. Az Ifjú Generális minden korábbinál „héjább” tábornokot nevezett ki vezérkari főnöknek és utasítást adott az atom és rakétakísérletek folytatására.
Követheti-e a szavak háborúját az igazi háború? Ezt elemzik most Szöulban, Washingtonban, Pekingben és Moszkvában. Valószínűleg majdnem minden az ifjú Generális személyes döntésén múlik. A személyi kultusz ugyanis minden korábbi szintet meghalad Észak-Koreában. A televíziós riportban látszik, hogy a katonák belevetik magukat a fagyos vízbe, hogy megérinthessék és meglökhessék az Ifjú Generális hajóját, amely mind bizonytalanabb vizekre téved hatvan évvel a koreai háború befejezése után.
Kim Dzsong un az első vonalban
Észak-Korea, Phenjan – Észak-Korea első embere, aki atomcsapással fenyegette Dél-Koreát és Amerikát, a fegyverszüneti vonalon járt. És ha már ott volt, mondott néhány lelkesítő szót katonáinak.
(Visited 1 times, 1 visits today)