Utóda, a jelenlegi miniszterelnök megírta ugyan a levelet, de azt is közölte Svájccal, hogy nem szokás a diplomáciában aktív államfők régi pénzügyei után érdeklődni. Ezt természetesen Svájcban is tudják, ezért utasították el a vizsgálatot.
Mit kellene kivizsgálniuk a svájci hatóságoknak? Egy15 millió dolláros átutalást, melyet még a kilencvenes évek során Benazir Bhutto és Zardari elnök közösen intézett volna. A vád szerint a páros közpénzt síbolt ki Svájcba. Bhutto asszonyt ellenfelei meggyilkolták. Pakisztánban a vezérkar és az iszlamista pártok a bírák jó részével együtt mindent elkövetnek, hogy meggyengítsék a jelenlegi államfőt a választások előtt. A kormányfő ellen korrupció miatt indult vizsgálat, miközben ő a párt listavezetője a választásokon. A 180 milliós Pakisztánban a választás nem rutin esemény, a vezetőcsere sokkal gyakrabban katonai puccs útján ment végbe. A demokratikusan megválasztott vezetők sem lehetnek biztosak a békés öregkorban: az imént már említett Benazir Bhuttot meggyilkolták, édesapját Zulfikar Ali Bhuttot, aki Pakisztán első demokratikusan megválasztott kormányfője volt, bebörtönözték majd politikai per után felakasztották Pakisztánban.
Svájc nem vizsgálja Zardari pakisztáni elnök régi pénzügyeit
Pakisztán, Svájc – Ez a rutinszerű válasz nagy megkönnyebbülés az elnök és hívei számára, hiszen egy esetleges vizsgálat igen kellemetlen lett volna néhány héttel a májusi választások előtt. Pakisztán legfelső bírósága viszont éppen ezért erőltette az ügyet: tavaly júniusban az akkori kormányfő lemondásra kényszerült, mert nem volt hajlandó levelet írni Svájcba, az elnök pénzügyeit firtatva.
(Visited 1 times, 1 visits today)