A döntőek természetesen a személyi kérdések: hányan kerülnek be a csúcsvezetésbe, és kik lesznek azok? A jelenlegi kilenctagú vezetésből valószínűleg ketten folytathatják: az alelnökből elnök, a miniszterelnök-helyettesből kormányfő lesz- a tervek szerint 10 évig.
Ki lesz az első számú vezető Hu Csin tao után? Minden bizonnyal Hszi Csin ping, akit 10 évvel ezelőtt jelöltek ki erre a feladatra. A jelenlegi alelnök édesapja is a kommunista párt fontos vezetője volt. Ennek nemcsak előnyei voltak a múltban: a nagy kulturális forradalom idején, amikor a papa kegyvesztett lett, a kamasz fiút is száműzték és falun mezőgazdasági munkát végzett. Mao elnök halála után a papát rehabilitálták és az ígéretes ifjú már szabályos karriert futhatott be. Az egyetem elvégzése után pártfunkcionárius lett, legfontosabb megbízatása az volt, amikor Sanghaj városának első emberévé nevezték ki. Kína legnagyobb városa az ország gazdasági fővárosa. Politikai múltja is a külvilághoz köti: itt a francia negyedben alakult meg a Kínai Kommunista Párt 1921-ben.
Hszi Csin pingnek nem volt könnyű dolga, hiszen elődje belebukott korrupciós ügyeibe. Az egész város tudott róla például, hogy a párttitkár elvtárs egy tucat szeretőt tart- természetesen államköltségen. A rendcsinálás sikerült méghozzá úgy, hogy közben nem állt le Sanghaj viharos fejlődése. Paulson amerikai pénzügyminiszter személyes jóbarátjának nevezte Sanghaj első emberét, akinek neje híres énekesnő.
Hszi Csin ping egyik vetélytársa Po Hszi laj volt, akinek édesapja szintén fontos kádere volt a kormányzó kommunista pártnak. Ő Csungking város vezetője volt, de belebukott neje mérgezési botrányába. Feleségét halálra ítélték, őt magát már kizárták a vezető testületekből, de sorsáról a bíróság helyett a központi bizottság dönt. A pártkongresszus egy hét múlva kezdődik és a forgatókönyv szerint szentesíti a most elfogadott határozatokat. A megalakuló új vezetés nincs könnyű helyzetben, hiszen a gyors növekedés korábbi forrásai kimerülőben vannak, újakat egyelőre nem fedeztek fel. Pedig a reformok atyja, Teng Hsziao ping fogalmazta meg azt a bölcsességet, hogy a kerékpárt teljes erővel hajtani kell, mert ha leáll, akkor felborulhat. Márpedig a stabilitás, a mennyei harmónia a legfőbb célja a kínai vezetőknek éppúgy, mint egykor a császároknak.