A hatalmas állami befektetésnek két célja van: egyrészt megakadályozni a kínai gazdaság lassulását. A legutóbbi negyedéves érték már 7,6 % volt, és a következő még lassúbb növekedést ígért. A világon mindenütt jó eredménynek számítana, ám Kínában 8%-os növekedést tartanak szükségesnek ahhoz, hogy fel ne boruljon a gazdaság egyensúlya.
A másik cél az, hogy a hamarosan megkezdődő pártkongresszus előtt pozitív hangulat legyen az országban. Most búcsúzik ugyanis az a csapat, amely tíz éven keresztül irányította Kínát, és új vezetés veszi át a hatalmat Pekingben, a Tiltott Városban.
A kínai tőzsde igen gyengén teljesített idén egész évben, most viszont azonnal fellendült és a lelkesedés átterjedt más ázsiai tőzsdékre is. Ha a világ második legnagyobb gazdasága gyorsan fejlődik, az kedvező hatást gyakorolhat egész Ázsiára, sőt az egész globális gazdaságra is, hiszen a hatalmas kínai befektetések mindenképp lehetőséget jelentenek a külföldi cégeknek is, még akkor is, ha az egytrillió jüan oroszlánrésze természetesen a kínai vállalatoknak jut majd.
Egytrillió jüanos fejlesztési megaterv Kínában – áremelkedés az ázsiai tőzsdéken
Kína, Peking – Pekingben a gazdasági tervezést irányító kormánybizottság bejelentette, hogy egytrillió jüan értékben hajtanak végre beruházásokat az infrastruktúrában, Kínában. Ez 55 nagyberuházást jelent, melyek értéke összesen 157 milliárd dollár!
(Visited 1 times, 1 visits today)