Roland Masse akadémikus szerint Arafat orvosi dossziéja egyáltalán nem mutat plutónium sugárzásra. Az ugyanis egészen más vérkeringési problémákat okoz, mint amelyekkel a palesztin vezető küzdött. Ráadásul a plutónium súlyosan károsítja a gerincvelőt, amelynek a vérképzésben döntő szerepe van. Ennek nincs nyoma Arafat dossziéjában.
André Aurengo professzor is kételkedik plutónium teoriában. A plutónium ugyanis gyorsan feleződik. Így, ha most nyolc évvel Arafat halála után kismértékben sugárzó ruhadarabokat találtak, akkor a palesztin vezető kórházi ápolása idején igen erősnek kellett lennie a sugárzásnak! A professzor szerint a mai szint 500 000- szeresének! Márpedig az elképzelhetetlen, hogy ilyen erős sugárzást ne vettek volna észre a kórházban, és ennek ne legyen nyoma Arafat dossziéjában!
De akkor miben halt meg Jasszer Arafat? Stanislas Pol professzor úgy véli, hogy megtalálta a megoldást. Szerinte Arafat dossziéjából az derül ki, hogy a palesztin vezető mája súlyosan károsodott. Minden valószínűség szerint ez okozta azokat a keringési problémákat, melyek Arafat halálához vezettek- állítja a francia professzor.
A francia bíróság minden bizonnyal alaposan kivizsgálja az ügyet, ahogy azt az özvegy kérte. A francia törvények szerint ugyanis 10 évig nem évülnek el az ilyen ügyek. Arafat pedig 2004-ben halt meg. Lehet, hogy szükség lesz Arafat holttestének exhumálására is. Ebben az ügyben a palesztin elnök támogatást ígért Szuha Arafatnak, a legendás palesztin vezető özvegyének.
(Visited 1 times, 1 visits today)