Aki természetesen tagad, de miután választások előtt áll, nincs épp könnyű helyzetben. Ha veszít, akkor kínos kérdésekre kell válaszolnia mind Malajziában, mind pedig Franciaországban.
Két francia vizsgálóbíró is kíváncsi a válaszokra. Kérdés ugyanis nagyon sok van. Például az, hogy a malajziai ellenzék szerint az akkori hadügyminiszter eladta a flotta helyzetéről szóló titkos jelentést a francia Thales cégnek. Amely azután játszva elnyerte az 1 milliárd eurós megrendelést.
A titkos tárgyalásokon egy szép mongol manöken tolmácsolta, aki a hírek szerint a miniszter úr szeretője volt. Ám valakik valamiért szitává lőtték, és a hullát felrobbantották! Vajon kik és miért végeztek ily barbár módon a szép ifjú hölggyel?!
A malajziai kormányfő azt ígérte, hogy személyesen válaszol a vádakra, ám végül hadügyminiszterét bízta meg a kényes feladattal. A jeles férfiú azzal érvelt, hogy a vádakra semmilyen konkrét bizonyíték sincs. Viszont a Thales tengeralattjárói beváltak, Malajzia újabb hármat rendelt belőlük 2 milliárd euróért.
Persze az ellenzék sem hagyta ki az alkalmat, és megkérdezte: most mennyi volt a kenőpénz? És ki kapta? Ön, miniszter úr? Vagy a kormányfő? Esetleg osztoztak? Választási kampány idején nem ezek azok a kérdések, amelyek igazán népszerűvé tesznek valakit a választók előtt. Ezért a kormányfő egyre halogatja a választások kiírását. Elvben már júniusban meg kellett volna tartani a választást, melyen eldőlhet Malajzia miniszterelnökének sorsa…
(Visited 1 times, 1 visits today)