Így pl. a Sagem nevű francia vállalkozás Brazíliában kénytelen volt megvenni egy helyi céget, Algériában pedig önálló irodát nyitni a helyi gyártás megszervezésére.
A világ fegyverpiaca gyorsan változik – mondta a francia hadiiparos. Amerika az külön világ, itt mi a világ másik felével foglalkozunk. Eurosatory- ez a kiállítás neve. Párizs mellett Villepinteben ezen a héten lehet megtekinteni és persze megvásárolni a világ fegyverkínálatát. A hadsereg és a rendőrség kívánalmai mind közelebb esnek egymáshoz. Régebben a páncélozott járművek katonai célokat szolgáltak elsősorban, ma teljes mértékben elterjedtek a biztonsági szférában is. Különösen a magánszféra mutat különösen nagy érdeklődést ezen a téren, nem beszélve persze a diktatúrákról, melyek elsősorban a saját népük ellen harcolnak…
Hol vásárolják a legtöbb fegyvert? Kína, India és Oroszország a rekorder. Ebben a három országban évente több mint 10%-kal nő a katonai költségvetés. A legtöbb afrikai és ázsiai ország évi 5-10%-kal költ többet fegyverekre. Európában viszont a megszorítások miatt mindenütt csökken a katonai költségvetés. Így az európai cégek egyetlen reménye az export. Itt viszont mind nagyobb gondot jelentenek az olyan vetélytársak, mint Kína és Dél-Korea. Ez a két ország ugyanazt a ” csodát ” kívánja produkálni a fegyverek piacán, mint amit korábban a polgári szektorban…
(Visited 1 times, 1 visits today)