A kamerákat az internethez kötötte, így elvben látni lehetett volna, hogy mit csinál otthon a kínai művész, ám a hatóságok gondoskodtak róla, hogy a képernyőn addig se látsszon semmi, amíg a rendszer működött.
„Indoklást nem adtak, de nem is szoktak. Ma sem tudom, hogy miért ültem vizsgálati fogságban 91 napig 2011- ben.” A nemzetközi felháborodás hatására a művészt kiengedték és a hatóságok azt közölték: a vád adócsalás! 15 millió jüant (1,7 millió eurót) kerestek az ellenzéki művészen ezen a címen. Akkor Ai Veivei kérésére a kínai értelmiség gyűjtést indított: 30 ezren fizettek be az ellenzéki művész számlájára, és ez elég volt ahhoz, hogy ne csukják újra börtönbe.
Ai Veivei azóta házi őrizetben él Pekingben, a fővárost nem hagyhatja el. 15 kamerával figyelik őt éjjel nappal. Erre hozta létre önmegfigyelő rendszerét, hogy gúnyt űzzön a kínai hatóságokból. Kínában a rendőrség nem a humorérzékéről ismert, különösen most nem, amikor puccsról terjedtek el hírek a Tiltott Város falain belül. A puccsot az a pártfunkcionárius vezette volna, aki a rendőrséget is felügyeli. Most állítólag ő is házi őrizetben van Pekingben…
(Visited 1 times, 1 visits today)