Más jelentések szerint csak az egyik esetben következett be tűzhalál, a másik öngyilkos tibetit kórházba vitték és állapota ismeretlen. A jelentések szerint egyik önégető sem szerzetes, hanem világi személy. A környéken a rendőrök poroltóval felszerelkezve járőröznek azóta, hogy tavaly márciusban egy szerzetes Kirti kolostorában felgyújtotta magát. A mostani két áldozattal 14- re emelkedett az önégető tibetiek száma.
Mit szeretnének elérni a tibeti tiltakozók az öngyilkos akciókkal? Rá akarják szorítani a kínai hatóságokat, hogy kezdjenek tárgyalásokat a dalai láma képviselőivel. Ettől Peking mindeddig elzárkózott. Ez a fő cél, de van konkrét napi követelésük is, ez pedig az, hogy a kolostor környéki megyét csatolják Tibet tartományhoz! A kínai hatóságok ugyanis a hadsereg bevonulása után feldarabolták Tibetet és a határvidéket kínai többségű tartományokhoz csatolták, Kirti és környéke pl. Szecsuán tartományhoz tartozik. Így jelenleg az a helyzet, hogy a tibetiek többsége nem Tibetben él. Ennek azért van nagy jelentősége, mert Tibeten belül a nyelvhasználatot a törvény garantálja és ezt többé-kevésbé be is tartják. De a kínai többségű tartományokban a tibetieknek szinte semmilyen esélyük sincsen, hogy saját nyelvükön tanuljanak. Ezért is van az, hogy a tiltakozó mozgalom sokkal erősebb Tibeten kívül, mint magában a Tibeti Autonóm Tartományban.
A dalai láma egyébként a BBC- nek adott interjújában elítélte az önégetés gyakorlatát. Bátor, de nem bölcs dolognak nevezte az akciót, amely óriási áldozatot követel és szemmel láthatóan nem hoz eredményt. A baj csak az, hogy a dalai láma mérsékelt politikája sem mutathat fel eredményeket, így a radikális fiatalok úgy érezhetik, nincs más megoldás, mint életüket adni Tibetért – ha kell, nyilvános önégetés formájában…