Hatalmas tömeg üdvözölte a bocsokat, akik a maguk műfajában egyedülálló rekordot mondhatnak magukénak. Habár inkább a jegesmedve mamát illeti az elismerés a kínai sajtó szerint. Ő ugyanis idén már másodszor adott életet egészséges ikerpárnak.
Az első ikerpár áprilisban született a kínai tengerparti városban, egyikük fiú, a másik lány. Kistestvéreik mind a ketten fiúk. A kínai szakértők szerint nagyon ritka, hogy fogságban a jegesmedvék ikreket hozzanak a világra és még ritkább az, hogy egy jegesmedve anya ezt egy évben kétszer megismételje.
A szülők Finnországból érkeztek még 2001- ben, és azért helyezték el őket az észak kelet kínai városban, mert az időjárás ott többe kevésbé megfelel a jegesmedvék igényeinek. Dalian, az egykori Port Artur szoros kapcsolatokat ápol Finnországgal egy személyes okból. Mannerheim marsall, Finnország nemzeti hőse ifjú korában a cári hadsereg felderítő tisztje volt és a múlt század elején ezen a tájon kémkedett. A finnek egyáltalán nem szégyellik ezt a kapcsolatot a cári múlttal, évente rendeznek Mannerheim lovastúrát, amely az egykori cári birodalom távol keleti határvidékeit is érinti.
(Visited 1 times, 1 visits today)