A videót körülbelül egy hónapja töltötték fel a YouTube-ra, ahol mostanra majdnem 37 millióan nézték meg. A felvételen egy nőt láthatunk, aki New York utcáin sétál. Ahogyan azt ki is írják az elején, összesen tíz óra nyersanyagból dolgoztak.
Az alig két perces videóban iszonyatos mennyiségű különböző beszólással találkozhatunk, amelyek mindennaposak egy nő számára New Yorkban. Azonban csupán azért, mert mindennaposak, még nincsenek rendben, nem hiába nevezték el a jelenséget utcai zaklatásnak.
Bár sokan olyan – látszólag jóindulatú – dolgokat mondanak, mint “legyen szép napod” vagy “érezd jól magad”, a mögöttes tartalom pontosan az, mint az összes többi: utcai zaklatás.
{youtube}b1XGPvbWn0A{/youtube}
Van egy rész, ami nagyon finoman, de bemutatja azt, hogyan is működnek a “jóindulatú” beszólások. A videó elején a nő elmegy egy kis kávézó mellett, ahol néhány férfi ül, és az egyikük megkérdezi, hogyan érzi magát ma. Bár itt még nem érezni semmit rosszat semelyikük hangjában, a következő pasi azt mondja: “mosolyogj!” Már ez is hagy kivetnivalót maga után, de amikor a lány nem válaszol, és nem mosolyodik el, jön egy következő “mosolyogj!”, amiben már jóval több indulat van.
Ezek a férfiak tehát képesek felháborodni azon, hogy az utcán járkáló nők nem reagálnak (vagy legalábbis nem úgy, ahogy ők szeretnék) az ő végtelenül szellemes és romantikus beszólásaikra.
Az ideális nyilván az lenne, ha ilyenek egyáltalán nem történnének, de már az önmagában sokkal megnyugtatóbb lenne, ha ezek az emberek nem várnák el a pozitív visszajelzéseket. Egyszerűen elképesztő, hogy valóban átfut az agyukon: amit csinálnak. az egy nő számára hízelgő lehet.
A CityLab egy cikkben ír az esetről, amelyben a női író elmondja: számára először nem volt teljesen tiszta, hogy mi a probléma. Aztán persze hamar rájött, csak fontos faktor, mondja, hogy az ember honnan jön, ugyanis van, ahol teljesen általános az előbb látott jelenség.
Ez pedig egy sarkalatos pont. Természetesen majdnem mindent meg lehet szokni és ezáltal az elfogadás illúzióját érezni, hiszen többé már nem szembeötlő a dolog. Fontos azonban, hogy ne felejtsük el: csak azért, mert naponta többször előfordul valami ilyesmi velünk, még nem teszi a dolgot elfogadhatóvá.