Miután a Klán “halálos fenyegetést” tett a fergusoni tüntetőkkel szemben, az Anonymous cyberháborút kezdett a szervezet ellen.
A híres/hírhedt hekkercsoport azután vette célkeresztjébe a Klu Kux Klan tagjait, hogy – ahogy azt az Ameriport is megírta – szórólapokat kezdtek el osztogatni, amelyben arra figyelmeztettek, hogy „halálos erőt” is készek alkalmazni a zavargókkal szemben Fergusonban, „a békés állampolgárok védelmére”.
Ezt a arra készülve tették, hogy egy vádesküdtszék nemsokára döntést hoz arról, hogy vádat emelnek-e az ellen a fehér rendőr ellen, aki agyonlőtte a 18 éves fekete fiút, Michael Brownt, heteken át tartó, fosztogatásokkal tarkított zavargásokat indítva el a missouri városban. Sokan attól tartanak, hogy újra el fognak szabadulni az indulatok, ha a vádesküdtszék úgy dönt, nem lesz vádemelés.
A KKK fenyegetésére válaszul az Anonymous cyberháborút indított a szervezet ellen. Számítógépes támadásokat indítottak a Klan több weboldala ellen, amit csak jelentős költségekkel tudtak kijavítani, valamint átvették az irányítást a Twitteren a @KuKluxKlanUSA account felett.
Aztán a HoodsOff (Le a Csuklyával) névre keresztelt kampány részeként elkezdték leleplezni a Klan csuklyás tagjait. Többüknek is közzétették email címüket, valamint linkeket hoznak nyilvánosságra közösségi oldalaikhoz, ahol megtalálható fényképük, telefonszámuk, hogy hol dolgoznak, sőt, még gyerekeik fényképei is.
A KKK válaszul “gyávának” nevezte a hekkercsoport tagjait, közölve: azt gondolták, hogy az Anonymous a szólásszabadságért küzd. Válaszul a hekkerek elmondták: nem azért támadják a KKK-t, mert abban hisznek, amiben, hanem azért, mert halálos erő alkalmazásával fenyegették meg őket a fergusoni tüntetéseken, és “terrorszervezetként” jellemezték a Klant.
Fotó: Europress/Getty