Bár korábbi alkoholizmusa után a színész 20 évig teljesen józan maradt, idén júliusban visszaesett. A boncolás mégsem talált alkoholt a szervezetében. Sok olyan gyógyszert szedett viszont, melyet a Lewy-testes szindrómára, a Parkinson kórra, illetve a skizofrénia kezelésére írnak fel az orvosok.
Mi az a Lewy-testes szindróma? Olyan betegség, amikor a proteinekből kialakult mikrotestek az idegsejteket támadják meg. Az eredmény: leépül a beteg idegrendszere, miközben gyakoriak a hallucinációk és a rémálmok. Williams harmadik felesége is elmondta: nem aludtak közös hálószobában, mert a színész nem tudott elaludni a hallucinációk miatt, és álmában hangosan beszélt, sőt kiáltozott. Miért hívják Lewy-testes szindrómának? Mert egy Frederick Lewy nevű neurológus fedezte fel a XX. század elején. Korábban a betegséget gyakran összekeverték a Parkinson kórral, mert a későbbi stádiumban vannak hasonló jelek: a beteg mozgása és koncentráló készsége csökken, ezenkívül a memóriája is károsodik. Gyakran vezet Alzheimer kór kialakulásához.
Robin Williams számára különösen a memóriazavarok jelentettek nagy problémát. Ennek ellenére hat filmet készített élete utolsó évében. Ennek nem csak művészi ambíciója volt az oka, hanem az anyagi helyzete is. Két válása mintegy 30 millió dollárt vitt el a bankszámlájáról, kénytelen volt eladni kaliforniai házát is. Keményen küzdött a betegségei ellen, de végül öngyilkos lett. Minden bizonnyal a hallucinációk miatt kötötte fel magát.
Fotó: Europress/AFP