A női nemi szerv csonkítása az indiánok közt is elterjedt

A közép-amerikai nők vannak kitéve leginkább Latin-Amerikában  a nők elleni szexuális és egyéb fizikai erőszaknak. Ráadásul a térség indiánjai között az elmúlt években újra elterjedt a női nemi szervek csonkítása – hangzott el egy nemzetközi konferencián Madridban.

A női nemi szerv csonkítása nem volt gyakorlat hosszú évtizedek óta, az elmúlt három évben azonban egyre gyakrabban érkeznek bejelentések ilyen esetekről a témával foglalkozó szervezetekhez.

Angélica Valenzuela, a nők elleni erőszakot vizsgáló guatemalai szervezet vezetője szerint a nők ellen a legtöbb erőszakos cselekményt  Salvadorban követik el, de a női csonkítások – amelyek a nemi szerveken kívül más testi sérülésekre, így az arcra is kiterjednek – gyakoriak Guatemalában, El Salvadorban, Belize-ben, Hondurasban, Nicaraguában, Costa Ricában és Mexikó déli részén. Ezekben az országokban három nő közül egy valamilyen fizikai erőszak következtében hal meg: éppen ezért szükség van arra, hogy a politikusok szembesüljenek a realitással és az országok átfogó intézkedéseket tegyenek a nők védelmében.

Ezen országokban a nők 34,6 % szenved el élete során valamilyen, nőiségével kapcsolatos erőszakot : a perui Liz Meléndez, a latin-amerikai női jogokat védő szervezet vezetője példaként hozta Perút, ahol naponta 48 bejelentés érkezik szexuális erőszakról. Ugyanakkor a perui nők 75 százaléka egyáltalán nem jelenti az őt ért sérelmeket és 40 százalékuk nem is gondol arra, hogy ezért bárkinek is szólnia kellene.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez