Nézegessük Földünk kihalásra ítélt állatait – amíg láthatóak (fotók)

A körülvévő állatvilág keserűen megsínyli az ember határtalan étvágyát, nyereségvágyát és észnélküli kapzsi cselekedeteit: ime néhány a kihalásra ítélt állatok közül.

Nézzük meg őket, amig léteznek és kérhetünk bocsánatot is tőlük azok nevében, akik ezekben a pillanatokban is vadásznak rájuk és a megsemmisülésüket készítik elő.

Most látott napvilágot a föld élővilágáról készült index: 40 év alatt háromezer fajt pusztított ki az ember….

 

A Hawksbill tengerben élő teknős 100 millió éve lakja ezt a vizet, de az elmúlt negyven évben kétségessé vált a túlélése. Az egyedek száma drasztikusan lecsökkent.

gorilla

  A orángután populáció  egyre beljebb kénytelen költözni a hegyekbe, mivel eredeti élőhelyüket elfoglalta az ember. Az állatok egyre veszélyesebb és sokuk számára már halálos életfeltételek közepette tengetik maguklat.

 amur-leopard-horizontal-gallery

  Az Amuri leopárd talán az egyik nyertese az elúlt éveknek: az Oroszország és kína határvidékén élő nagymacska 2013-ban növelte egyedei számát, de a veszély még nem múlt el. Óvni kell a kihalástól.

140930101153-wwf-black-rhino-horizontal-gallery

 A fekete orrszarvú a orvvadászok prédájává válik, ha a folyamat nem áll le. A szarvuknál megcsonkított állatok nem sokkal élik túl a brutális gyilkosságba torkolló kínzást.

szumatrau gorilla

5. A szumátrai orángután földjeit az ember bányászatra, pálma olaj termelésre és papíripari célokra foglalta el. A hegyekbe menekült állatok szaporodása nincs biztonságban, kevés a táplálékuk, számuk drámaian csökken.

kínai tigris

  A kínai tigris ,,lényegében létezik” mondják, de már 25 éve senki sem látta a vadonban.

 

140930113927-wwf-elephant-horizontal-gallery

  A szumátrai elefánt a pálmaolaj termeléssel kiszorul eredeti életteréből és mozgástér, valamint táplálék híján a kihalás fenyegeti.140930114733-wwf-gorilla-lowland-horizontal-gallery

A nyugati síkvidéki gorillák is veszélyeztetettek, mert pusztít közöttük sokféle újonnan megjelent betegség és egyre kevesebb életterük maradt. Számuk 60 százalékkal csökkent.

vicuna

Az Andok magas lejtőin élő vicuna – egy lámafaj –  az egyik legfinomabb gyapjút adja: ezért a túl gyakori nyírása már az állat egészségét  és életét veszélyezteti.

cápa

Akik cápauszony levest kérnek egy étteremben, nem baj, ha megjelenik előttük a megcsokított és ily módon halálra ítélt állatok képe. A képen a cápát vesztett cápauszony….

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez