A QS World University Ranking tanulmányi, munkaerő piaci és társadalmi indikátorok sokasága alapján állítja fel az adott térség felsőoktatási intézményeinek listáját. Az idei rangsorban, régiós viszonylatban a Sao Paulo-i egyetem végzett az első helyen, mögötte a dobogó második fokán a chilei Katolikus Egyetemet találjuk, amelyet harmadikként a Buenos Aires-i Egyetem követ.
A Latin-Amerikában listavezető Sao Paulo-i Egyetem, amely egyben az ország legrégibb felsőoktatási intézménye, minden évben 130 000 jelentkező közül választja ki azt a 11 502 diákot, akik ingyenesen tanulhatnak az iskolában.
Az egyetemen fontos kulturális központ is, hiszen négy nagy múzeum, több szimfonikus zenekar és kórus és több könyvtár is tágabb értelemben az intézmény égisze alatt működik, akárcsak az a négy kórház, amelyek a Sao Paulo-i közegészségügyi ellátás pilléreit jelentik.
A régiós Top 10-ben egyébként többek között helyet kapott másik két brazil központ, a Campinas-i Állami és a Rio de Janeiro-i Szövetségi Egyetemek is.
A QS listája szerinti második helyezett, a Santiago de Chile-i Katolikus Egyetem, amely vegyészeti és orvostudományi kara világszinten is kimagasló eredményeket ért el. A rangsorban ötödikként kapott helyet a Chilei Egyetem, amely ugyan állami intézmény, korántsem ingyenes. A Chilei Egyetem tandíjának eltörléséért rendszeresen vonulnak az utcákra a chilei diákok.
A harmadik a sorban a Buenos Aires-i Egyetem, Argentína legnagyobb felsőoktatási intézménye, amelynek égisze alatt 13 egyetemi kar, hat kórház, tíz múzeum és három középiskola is működik. Az egyetem hírnevét öregbíti továbbá három Nobel-díjas volt diákja, illetve a katedrái közismerten magas szakmai színvonala. Egy másik argentin egyetem az Universidad Austral a nyolcadik helyet kapta a rangsorban, az összes többi Top 10-es latin-amerikai felsőoktatási intézményt pedig Kolumbiában találjuk.
A hatodik az Andoki Egyetem, a kilencedik a Kolumbiai Nemzeti Egyetem a tízedik pedig a Javeriánus Egyetem.