Harminc ország megálllapodott, hogy 2020-ra a felére csökkentik az őserdők pusztuulását és ezt a sajnálatos folyamatot 2030-ra teljesen megszüntetik. Az Egyesült Államok, az Európai Unió és Kanada úgy kötött megállapodást – a történelem során először ebben a témában – hogy elfelejtették meghívni a világon a legnagyobb őserdővel rendelkező ország ú, Brazília képviselőjét.
Izabella Teixeira brazil környezetvédelmi miniszter szerint a most született megállapodás ellentmondásba kerülhet a brazíliai belső törvényekkel, ezért lett volna fontos, hogy az ország ott legyen az előkészítésen.
Ennek ellenére az aláírók remélik, hogy a brazil kormány képviselője is ellátja kézjegyével a msotani megállapodást.
A világ természeti térképén az őserdők megsemmisítését a Landsat7 által készített felvételek alapján 2000 óta rögzítit a Google Earth. Ezalatt az időszak alatt egy Mongólia nagyságú erdő pusztult el, vagyis annyi fa semmisült meg, amennyivel be lehetne borítani Nagy-Britannia teljes területét. A leginkább érintett országok: Indonezia, Malajzia, Paraguay, Bolivia, Zambia és Angola. A nemzeti mutatók alapján azb ország méretét és az erdővel borított területet alapul véve a legtöbb erdő Paraguay, Malazia és Kambodzsa terüeltén semmisül meg évente.
A 30 méteres pontossággal elkészült térképet évente frissítik és így igen pontos képet lehet alkotni arról, mennyire pusztulnak a világ erdei. Bár Brazília szerencsére nem szerepel ezen a térképen, az ország területén található a világ legnagyobb összefüggő erdeje – az Amazonas őserdeje.