Carlos Tomada munkaügyi miniszter hangsúlyozta, hogy a kormány nem ül ismét tárgyalóasztalhoz, hogy a fizetések, az inflációhoz igazításáról, valamint az adórendszer átstrukturálásáról folytasson párbeszédet az érdekvédelmi szervezetekkel.
Más kormányforrások úgy nyilatkoztak, hogy a szakszervezetek megmozdulása, csupán “kényelmetlenséget okoz” a dolgozóknak, mivel lehetetlenné teszi a közlekedést a nagyobb városokban.
A Casa Rosada hivatalos álláspontjával ellentétben, Hugo Moyano, a Confederación General del Trabajo (CGT) vezetőjének becslése szerint az argentin dolgozók 80%-a önként csatlakozott a munkabeszüntetéshez, a közlekedésben pedig nem voltak fennakadások, mivel a buszok és a metrók a sztrájk idején is végig működtek.
A szakszervezetek a fizetések reálértékének csökkenése, illetve a magas munkanélküliségi ráta és az infláció ellen tüntetve vonultak az utcákra. A dolgozók érdekvédelmi szervei azt is bejelentették, hogy a jelenlegi általános sztrájkot a tervekkel ellentétben nem hosszabbítják meg további 24 órára, azonban amennyiben követeléseik süket fülekre találnak, úgy nem haboznak idén harmadik alkalommal is általános munkabeszüntetést hirdetni.
Buenos Aires belvárosa a mai napon, a tüntetéseket leszámítva kihalt volt, a dolgozók többsége nem ment munkába – a BBC tudósítója, Veronica Smink szerint – részben az esetleges közlekedési káosztól tartva.