A szervezők szerint mintegy 80 000, egyetemista és középiskolás diák vett részt a demonstráción, amely végén a tüntetők kemény magja összecsapott a rendőrökkel.
A diákok nagyobb és aktívabb szerepet követelnek maguknak az oktatási reformot megelőző társadalmi párbeszédben, amely reform egyébként Bachelet szerint kormánya elsőszámú eszköze a társadalmi különbségek mérséklésére.
A hagyományosan széles tömegbázisra építő chilei diákszövetség vezetője, Sebastián Aylwin arra hívta fel a közvélemény figyelmét, hogy az oktatási reform kidolgozása csak a társadalmi mozgalmakkal folytatott érdemi egyeztetés útján lehet sikeres.
2011-ben az akkori elnök, Sebastián Piñera népszerűségéti mutatóit éppen az ingyenes és minőségi oktatásért tömegesen utcára vonuló diákok küldték padlóra, az akkor pedig még csak elnökjelöltként politizáló Bachelet a szektor reformját politikai programja egyik legfontosabb elemévé tette, amely jelentős szerepet játszott 2013-as megválasztásában.
A diákvezetők szerint a reformot övező törvényhozási és szakmai vita kevéssé átlátható, amely kérdésessé teszi, hogy valóban átalakul-e a kevésbé tehetős családok számára rendkívüli anyagi megterhelést jelentő oktatási rendszer megújítása.