A kislány arcképe 1935-ben jelent meg a Harmadik Birodalom családi magazinjában, a Sonne ins Haus (Napfény a házban) című lapban. A hírre Hessy családja annyira megijedt, hogy hamarosan elmenekült Németországból Kubába, majd onnan az Egyesült Államokba.
A göndör, szőke hajfürtökkel megáldott kislány valóban a náci árja elképzelés megtestesítője volt – külsőleg. Ugyanis nem hogy nem volt árja, hanem éppen a Göbbels féle ellenségképet testesítette meg: Hassy Levinson egy lett zsidó zenészcsaládban született. A szülők Berlinbe költöztek 1928-ban, hogy ott kezdjék meg zenei karrierjüket és ott született Hessy.
Amikor a kislány hat hónapos volt, a szülei elvitték Berlin egyik legjobb fotósához, hogy csináljon képet a kislányról. A fotó olyan jól sikerült, hogy a fotós elküldte egy pályázatra, amelyet aztán ezzel a képpel megnyert. Nagy volt az ijedelem Hessy családjában, amikor kiderült, hogy a kép a náci családi hetilap címoldalára került és a félelem hevében – na meg azért, mert az édesapát rövid időre ismeretlen okból letartóztatták – család úgy döntött, hogy elköltözik Németországból. Nem hitték el, hogy nem derül fény az igazságra, hiszen a fotós tudta, hogy ők zsidók. Mint a fotós mondta, meg akarta viccelni a nácikat.
A történet most látott napvilágot, amikor az azóta már Amerikában Hessy Taft néven élő Hessy Levinson az esetet elmesélte a Kaliforniai Egyetemen létrejött Shoa Alapítványnak.
Hessy Taft most 80 éves és kémia professzorként dolgozott New Yorkban. ,,Ma csak nevetek a dolgon, hogy a tökéletes árja kisgyermek tulajdonképpen egy zsidó kislány volt, de akkor nagyon féltük emiatt a kéretlen nyilvánosság miatt” – mondja.