A némileg erős, a “Vb brazil gyerekk..vái” címmel közölt írásból megtudhatjuk, hogy a Mundiált szervező Brazíliában a szexipar is készül a turistainvázióra, mégpedig bármilyen ízléstelenül is hangzik, kicsik, nagyok egyaránt, sőt a gyerekprostitúció számít a szektor húzóágazatának.
Az UNICEF szerint körülbelül 250 000 gyerekkorú prostituált várja a külföldi klienseket, ami már csak azért is aggasztó adat, mert a brazil törvények szerint már 14(!) éves kortól legális a prostitúció. Az El Mostrador cikke arra is emlékeztet, hogy egy 2012-es brazil bírósági ítélet szerint 12 éves lányokkal szexuális kapcsolatot létesíteni “nem számít szükségképpen nemi erőszaknak”, mivel sok fiatal hivatás szerűen űzi a mesterséget. Az Amnesty International egyébként a pedofiloknak adott zöld jelzésként értékelte akkor a döntést.
Az utca(kis)lányokkal rögzített beszélgetésekből kiderül, hogy míg egy felnőtt kéjhölgy áltagosan 60 dollárt kér a klienstől, amelyből 30-at tarthat meg, addig a gyerekprostituáltak ezen összeg alig negyedét keresik meg.
“Amikor megkezdődik a VB kislányok hada várja majd a vendégeket. – mondja a 14 éves Poliana, majd hozzáteszi: Én már nagynak számítok”.
A kiskorú három hónapja dolgozik az utcán, 4.7 dollárért árulja testét a Corinthians Arena építkezésén dolgozó munkásoknak. Poliana “munkahelye” egy apró szoba a stadion környékén található sikátorok labirintusában, ahol az utcán folyik a szennyvíz és ahol hozzá hasonló fiatalokra vadásznak az építőmunkások.
Egy másik kislány azt is elmondta, hogy édesanyja halála után nem tudta, hogyan fizesse a lakbért, azonban hamarosan felfedezte, hogy rengeteg melós hajlandó fizetni a szexért.
“Szinte minden kliensem az építkezésen dolgozik, nem mindig bánnak jól velem, de mit lehet tenni? A szüleim meghaltak, a pénzre pedig szükségem van, ezek nélkül a férfiak nélkül nem tudom mihez kezdenék. Voltak egyébként jó napjaim is, amikor hotelekben dolgoztam” – folytatja a Thais, aki a maga 16 évével már a szakma “öregjének” számít.
“A vb alatt rengeteg kuncsaftra számítunk, én pedig a rendes ár négyszeresét kérem majd, 23 dollárt” – mondja Thais.
Míg a brazil kormány 75 milliárd dollárt költ stadionépítésekre és infrastruktúra-fejlesztésekre, addig a gyerekprostitúció felszámolására alig 18 millió dollárt különített el a költségvetés.
{youtube}kasR_L4kR78&feature{/youtube}