Az Egyesült Államok szenátusa elfogadta az új bevándorlási törvényt

Az Egyesült Államok szenátusa 68 igen és 23 nem szavazattal csütörtökön elfogadta bevándorlási törvény reformjának tervezetét.

A jogszabályt egy kétpárti bizottság készítette elő a szavazásra, hogy nagyobb eséllyel fogadtathassa el a javaslatot az USA törvényhozásával. A mintegy 1200 oldalas törvénytervezet további sorsa a képviselőházban azonban bizonytalan, mivel a demokraták már most jelezték, hogy nem kívánják támogatni a törvény republikánusok által preferált alsóházi verzióját.

A csütörtöki ülésen 14 republikánus képviselő szavazott a demokratákat a Fehér ház által is teljes mellszélességgel támogatott törvénytervezet mellett, melyet ha sikerülne keresztülvinni a törvényhozáson minden bizonnyal Barack Obama második elnöki terminusának legnagyobb fegyvertényeként kerülne be a történelemkönyvekbe.

Múlt hétfőn a szenátorok elfogadták azt a módosító indítványt, mely szerint megdupláznák a Mexikói-USA határt ellenőrző egyenruhások számát, valamint befejeznék a két országot elválasztó 1120 kilométer hosszú falrendszert.

A bevándorlási reform keretében 11 millió, illegálisan az országban tartózkodó külföldi személy jogi státuszát rendeznék, mely Patrick Leahy vermonti demokrata szenátor szerint történelmi lépés az amerikai felsőház számár.

A republikánusok leginkább a 2012-es választások során alaposan megcsappant latin szavazótáboruk visszaszerzése érdekében sorakoztak fel a demokraták mellett, ám táborukat még mindig a megosztottság jellemzi. Míg a Szenátusban több prominens republikánus is sikerrel szólította fel frakcióját a törvényjavaslat támogatására, addig a Kongresszusban ülő kollégáik minden bizonnyal nem képviselnek majd egységes álláspontot.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Szóljon hozzá ehhez a cikkhez