Innen jött a marihuana-Starbucks ötlete: ahogyan a cég a kávépiac jelentős részét lefedi, ugyanez megtehető lenne a legalizált könnyűdrog esetében is. Ha felállítanák a fogyasztóhelyeket – és erre ő máris vállakozik, akkor komoly haszonnal járhatna az üzlet. Shively, annak ellenére, hogy egyelőre az Egyesült Államokban illegális minden, ami a droggal kapcsolatos, a kidolgozott javaslatokkal állt elő – nyilvánosan.
Be kell hozni a cannabist legálisan Mexikóból, rehabilitációs és orvosi célokra. A Washington állambeli Seattle-ben tartott sajtótájékoztatóján azzal számolt a terv közzétételekor, hogy ebben az államban és Colorado államban – de csak e kettőben – legális a canabis rehabilitációs, vagyis gyógyászati célú felhasználása. Ezen túl még 18 amerikai államban az orvosi felhasználást engedélyezik.
A vállalkozó szerint a legalizálás pillanatában – erről az eshetőségről már szó esett hivatalosan is – az Egyesült Államokban 200.000 milliós nyereség keletkezik a könnyűdrogok forgalmazásából – világméretekben ez pedig még ennél sokkal jelentősebb összeg. A Seattle-i székhelyű 45 éves vállalkozó meg van győződve arról, hogy legalizálni tudja a szert és máris elkezdett elosztó állomásokat vásárolni: meg van győződve róla, hogy válallkozását siker koronázza és ötletét máris a Microsoft felemelkedéséhez hasonlítja.
Shively a vállalkozását azzal is alátámasztja, hogy máris tanulmányokat rendelt a koncentrált cannabis olajnak a rák és más betegségek gyógyításában játszott szerepéről. Bár sokan vezsélyesnek tartják a legalizálás ötletét, Shively szerint olyan ,,történelmi pillanatban vagyunk, amelyhez hasonlónak csak a belini fal leomlása nevezhető”. A legális forgalmazásnak a veszélyek ellenére sok híve van az Egyesült Államokban és Mexikóban sem elleneznék ezt a megoldást.