Mint a beiktatás előtt elmondta, nagy vereság lenne az általa elkezde folyamatara, ha nem lenne, aki folytatja az ország átalakítását. Az álatala vezetett Országos Szövetség fölényesen nyert az idén február 17-én megtartott választásokon és kényelmes többséggrl kormáyozhatja a dél-amerikai országot. Correa az elkövetkezendő négy évvel kapcsolatban azt is kiemelte, hogy a parlamenti megjelenés a képviselők számára kötelező. Mint modta, az ország jelentős eredményeket ért el a társadalom szerkezetének átalakításában – jelentősen megváltoztak a hatalmi viszonyok, már nem csak egy szűk elit kezében összpontosul az ország irányítása.
z is hozzátette, hogy a térség baloldali kormányai – így a bolíviai és a veneuelai – jelentős külföldi nyomásnak vannak kitéve és ennek ellenlépése volt az, hogy Bolíviából kiutasították a USAID munkatársait. A külföldi htás arra irányul, hogy a kormányok intézkedéseit lejárassák a lkaosság körében és zavart okozzanak a mindennapi életben – ezeknek a kormáyoknak a sikerei geynegetést jelentenek bizonyos befolyásos rétegek számára – mondta Correa.
Az ecuadori helyzettel kapcsolatban megjegyezte, hogy a sajtó gyakran nem a reális megvilágításban közli az eseményeket . Correa sajtóval szembeni álláspontját gyakran bírálták külföldön.
Mint kiemelte, új elnöki időszakában új pénzügyi rendszert vezet be és új törvényekkel szabályozzák a pénzintézetek működését az országban – ezzel biztosítanák, hogy ne a pénzintézetek irányítsák a nemzetgazdaságot, hanem a szükségleteknek megfelelően alakuljon. Politikája támogatja majd a külföldi emigrációban élő ecuadoriakat és segíti azokat, akik haza kívánnak térni. Nagy hangsúlyt kap az oktatás fejlesztése is – ezen a téren már az előző elnöki időszakában is sokat tettek. Mindennek érdekében fontos a gazdasági alapok megerősítése mint a termelés diverzifikálása, mind pedig a tudás társadalmának az építése – mondta. Rafael Correa aecuadori elnök beiktatásának előestéjén adott intejójában. (EFE)